لمینت دندان

داشتن لبخندی زیبا و جذاب که با اجزای صورت هماهنگی کامل دارد و باعث افزایش زیبایی چهره افراد می شود ، با شکل دندان ها ارتباطی تنگاتنگ دارند. برای داشتن لبخندی جذاب و با اعتماد به نفس نیاز است تا دندان های منظم داشت ، حالت فک شخص در بهترین وضعیت باشد ، فرم لثه او در صورت نیاز تغییراتی داشته باشد و طول و فاصله میان دندان ها کمی تغییر یابد تا تناسب در آن ها به درستی به وجود آید ، چرا که در زمان لبخند زند ، دندان ها به زیبایی به نمایش در خواهند آمد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی زیبایی ، استفاده از روش هایی مانند لمینت دندان ، هر نوع مشکل و اختلال در دندان ها را برطرف کرده و پزشک می تواند با کمک آن برای هر مشکلی ، نوعی از درمان را در نظر بگیرد. با ما در این مقاله از سایت دکتر سهیل امداد یکی از بهترین و متبحر ترین دندانپزشکان زیبایی تهران همراه باشید تا در خصوص لمینیت های دندانی و همچنین مزایا و معایب استفاده از آن ها بیشتر بدانید.

 

لمینت دندان در تهران - دکتر امداد

 

لمینت دندان چیست ؟

لمینیت یا لمینت نوعی روش زیبایی است که به منظور بهبود زیبایی لبخند انجام می پذیرد. در واقع لمینت ها روکش هایی نازک هستند که با استفاده از ابزار مخصوصی بر روی دندان ها قرار می گیرند تا طول ، اندازه ، رنگ و شکل دندان را بهبود ببخشد. این روکش ها کمک می کنند تا عیوب دندان ها و تراز نبودن ردیف و فاصله های میان دندان ها برطرف شده و لبخند مراجعه کننده زیبا تر و بهتر شود. جنس این روکش ها معمولا از پرسلن یا رزین می باشد که جنس پرسلن از درجه استحکام بالاتری نسبت به رزین ها برخوردار است و در برابر لکه پذیری مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. طبق گفته های بهترین دکتر لمینت دندان تهران ، از لمینیت ها می توان در مواردی همچون روشن و سفید کردن دندان ها ، ایجاد تغییر در فرم و اندازه ها ، منظم کردن و در یک ردیف قرار دادن دندان ها استفاده کرد و بهترین نتایج را به دست آورد.

لمینت دندان نکنید پشیمان می شوید!!

اگر از شرایط زیر برخوردار هستید ، باید بدانید که لمینت های دندانی برای شما بهترین و مناسب ترین گزینه می باشند و می توانند نتایجی مطلوب و ایده آل را برای شما به ارمغان آورند. به عبارتی دیگر اگر جزو این دسته از افراد هستید و لمینیت دندان در تهران انجام نداده اید حتما پشیمان می شوید.

  • دیاستم

دیاستم یا فاصله دار بودن دندان ها ، یکی از مهم ترین عواملی می باشد که باعث می شود فرد به سمت لمینت کردن دندان های خود روی آورد. اگر فاصله موجود در میان دندان ها کم باشد آن وقت استفاده از لمینیت و اتصال آن به یکی از دندان های مجاور می توان این مشکل را برطرف کرد. اما در صورتی که این فاصله زیاد باشد لمینت دندان پاسخ درستی برای شما نبوده و نیاز است تا تمامی دندان ها با استفاده از روکش پوشانده شوند.

  • نامنظم بودن

بسته به شدت نامنظمی دندان ها درمان های مختلفی را می توان انجام داد که لمینت کردن تنها یکی از راهکار های درمانی آن است که دکتر امداد بهترین دندانپزشک لمینت دندان در تهران برای بهبودی وضعیت دندان های شما آن را پیشنهاد می دهد. در حالی که برای سفید کردن و درمان نامنظمی با شدت کم ، از ونیر کامپوزیت ها می توان استفاده نمود ، در نامنظمی های شدید دندان  ، لمینت های سرامیکی پیشنهاد می گردد. اما اگر این نامنظم بودن شدت بیشتری داشته باشد از پزشک استفاده از ارتودنسی استفاده خواهد شد. همانطور که می دانید درمان با ارتودنسی زمان بر بوده و معمولا به یک الی دو سال زمان نیاز دارد تا دندان های شما نظم دهی شوند اما در لمینیت دندان فرد طی یک الی دو جلسه به فرم دندان های دلخواه خود خواهد رسید.

تصاویر قبل و بعد لمینت دندان در تهران توسط دکتر امداد

 

  • دندان لب پر شده و شکسته

درجات زیادی از لب پر شدگی و شکستگی را می توان با استفاده از لمینت دندان در تهران درمان و ترمیم کرد. این درمان می تواند با روکش های کامپوزیت و لمینیت انجام پذیرد. به طور کلی موفقیت و عدم موفقیت آمیز بودن پروسه قرار دادن لمینت بر روی دندان های شکسته شده به میزان شکستگی و لب پر شدگی بستگی دارد.

  • لمینت دندان های سیاه

بهترین و متبحر ترین دندانپزشک زیبایی دندان در تهران بر این باور است عواملی که باعث سیاه شدن دندان ها می شوند می توانند انجام پروسه لمینیت دندان را ممکن نمایند. اما دندان هایی که اندو یا همان عصب کشی شده اند مانعی برای انجام لمینیت محسوب می شوند. طبیعی است در ابتدا باید علت سیاه شدن دندان ها مشخص شود و سپس در صورتی که قابلیت نگهداری از لمینت ها را داشتند ، می توان از این روش برای آن ها استفاده کرد.

  • درمان ناهجاری های فک با لمینیت

ناهنجاریهای موجود در فک در بیشتر موارد نیاز به درمان های ارتودنسی و ارتوسرجری که ترکیبی از جراحی فک و ارتودنسی است ، دارند و تنها با روش های زیبایی مانند روکش کردن برطرف نخواهند شد. تنها در مواردی که ناهنجاری به صورت جزئی می باشد می توان با کامپوزیت و لمینت دندان در تهران آن ها را برطرف کرد.

تراش دادن دندان برای قرار دادن لمینت

در صورتی که تصمیم خود را در رابطه با انجام لمینیت گرفته اید ، لازم است به این نکته توجه کنید که دیگر نمی توان دندان هایی که تراش خورده اند را بدون روکش نگه داشت ، چرا که در زمان انجام لمینیت تراش مینای دندان ها صورت گرفته و مینای دندان امکان رشد مجدد نخواهد داشت. دکتر امداد بهترین دکتر لمینت دندان در تهران در این رابطه می گویند ، تراش مینای دندان ممکن است حدود نیم الی هفت میلیمتر باشد که این تراش به ضخامت لمینیت های مورد استفاده بستگی دارد. تراش ایجاد شده بر روی دندان با هدف پیوند بهتر دندان با روکش انجام می پذیرد. اگر این تراش انجام نپذیرد دندان ها ضخیم تر از حالت طبیعی نشان داده می شوند و زیبایی چندان خوبی نخواهند داشت. با توجه به توضیحاتی که در این خصوص داده شده ، باید پی برد که امکان برداشت لمینیت ها برای همیشه بدون جایگزین کردن مجدد آن ها با استفاده از روکش ها یا لمینیت های جدید وجود ندارد. در روش کامپوزیت دندان ، معمولا تراش ایجاد شده بر روی دندان ها به مقدار استفاده از لمینیت ها نمی باشد ، از همین رو امکان برداشتن آن ها وجود دارد. بنابراین پیش از انجام لمینت دندان در تهران یا هر شهر دیگری بهتر است به این مسئله توجه کنید که در صورت آسیب به روکش ، نیاز به جایگزین کردن است و نمی توان شکستگی ها را ترمیم و بازیابی کرد.

 

لمینت دندان در تهران - دکتر امداد

 

پولیش کردن لمینیت های دندانی در تهران

برای بهبود رنگ دندان ها و لمینیت های قرار داده شده بعد از گذشت مدتی به جای تعویض لمینیت ها می توان از پولیش استفاده کرد. این کار معمولا در فواصل زمانی شش ماهه تا یک ساله انجام می شود و دقیقا عملکردی شبیه به جرم گیری و بروساژ که برای برطرف کردن جرم دندان ها و رنگ های زرد دندان های طبیعی انجام می شود ، دارد. برای انجام این پروسه توصیه می شود حتما به بهترین و متبحر ترین دندانزپشک زیبایی لمینت دندان در تهران یا شهر محل زندگی خود مراجعه کنید.

چه تفاوتی میان لمینت دندان با روکش وجود دارد؟

با وجود تکنیک های متنوع در حوزه دندانپزشکی زیبایی ، روش های متفاوتی برای بهبود بخشیدن وضعیت دندان ها وجود دارد که بر اساس نیاز فرد یا میزان بودجه بیمار و همچنین صلاح دید دندانپزشک انتخاب می شود. روکش های دندانی پوسته های هستند که فرایند کم تهاجمی داشته و با تراشیدن میزان اندکی از مینای دندان می توان آن ها را بر روی سطح دندان قرار داد. لمینت های دندانی نیز با همین هدف مورد استفاده قرار خواهند گرفت اما با این تفاوت که لمینت ها از روکش ها بسیار نازک تر می باشند و برای نصب و قرار گیری بر روی دندان ها نیاز به تراشیده شدن مقدار بسیار کمی از مینای دندان است. لمینیت و کامپوزیت ها انواع پوشش هایی هستند که سطح دندان را به خوبی می پوشانند. در واقع هدف اصلی از پوشاندن سطح جلویی دندان به منظور رفع مشکلاتی نظیر لب پر شدگی ، تغییر رنگ ، شکستگی های محدود و غیره می باشد. اما در مقابل روکش ها مانند کلاهی هستند که تمامی زوایای دندان را در بر می گیرند. بنابراین استفاده از کردن از اصطلاح روکش برای معرفی کامپوزیت ها و یا لمینت ها کاملا اشتباه است. کسانی که به روکش  ها نیاز دارند ممکن است از شرایط زیر برخوردار باشند.

  • شکسته شدن دندان ها و عدم توانایی خوردن غذا بدون وجود روکش
  • نازک شدن دیواره های دندان به دلیل پر کردن دندان
  • کسانی که نیاز به استفاده از بریج های دندانی دارند.
  • کسانی که به دلیل عصب کشی ، دندان خود را از دست داده اند.

 

لمینت دندان در تهران - دکتر امداد

 

تراش لمینیت دندان سرامیکی چقدر است؟

همانطور که می دانید برای نصب لمینت ها نیاز به تراش دادن مینای دندان است و میزان این تراش به عوامل مختلفی بستگی دارد. علت اصلی این است که با برداشته شدن کمی از مینای دندان و قرار دادن ماده لمینت و چسب مخصوص ، دندان ها ضخیم و غیره عادی دیده نمی شوند. البته نگران آسیب دیدن دندان خود به دلیل تراش دادن مینای آن نباشید چرا که میزان تراشیدگی آن بسیار کم است. با این وجود در جلسه معاینه ، میزان ضخامت مینای دندان سنجیده می شود. اگر مینای دندان نازک باشد احتمالا پزشک برای طرح لبخند و رفع مشکلات ظاهر دندان های شما از روشی دیگر به جای لمینت دندان استفاده می کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top