کامپوزیت دندان

داشتن لبخندی زیبا و جذاب برای تمامی افراد تا گذشته یک آرزو بوده است ، چرا که امروزه با استفاده از روش های نوین دندانپزشکی می توان با مراجعه به یک دندانپزشک خوب و مجرب لبخندی زیبا و جذاب به دست آورد. یکی از این روش های نوین و جذاب و همچنین نتیجه بخش کامپوزیت دندان می باشد. در دنیای امروز ، دندانپزشکی زیبایی از جمله رشته های پزشکی است که اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و به جنبه های زیباسازی دندان و افزایش زیبایی لبخند می پردازد. استعمال دخانیات ، مصرفی برخی از نوشیدنی ها و مواد غذایی مانند نوشابه ها ، چای و قهوه و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند تاثیر بسیار بدی بر روی دندان ها بگذارد و علاوه بر آن باعث تغییر رنگ دندان ها شده و زیبایی آن ها را کاهش دهد. اینجاست که استفاده از روش هایی مانند کامپوزیت دندان به منظور زیباسازی دندان ها بیش از پیش حس می شود. اگر به زیبایی و مرتب شدن دندان های خود اهمیت بسیار زیادی می دهید یا با مشاهده نتایج بی نظیر این پروسه تمایل به انجام کامپوزیت کردن دندان های خود دارید ، این مقاله از سایت دکتر سهیل امداد یکی از بهترین دندانپزشکان زیبایی تهران را از دست ندهید.

 

کامپوزیت دندان در تهران - دکتر امداد

 

کامپوزیت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

ونیر ها یکی از روش های زیبایی دندان ها می باشند که به منظور اصلاح و طراحی لبخندی زیبا انجام می گیرد و برای برطرف کردن بدشکلی های دندان استفاده می شود. این ماده از جنس همان رزینی است که برای پر کردن دندان ها به کار می رود. ونیر دندان ، برخلاف لمینت دندان که در لابراتوار ساخته می شوند ، توسط بهترین متخصصین دندانپزشکی زیبایی تهران یا شهر محل زندگی خود مستقیما بر روی دندان ها قرار می گیرند. بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران این ماده را بر روی سطح دندان قرار می دهد و با ابزارهای لازم سعی در فرم دهی آن می کند.

تاثیر کامپوزیت دندان بر روی زیبایی و چهره افراد

اگر به افراد اطراف خود توجه کنید افراد بسیار زیادی را خواهید دید که برای داشتن چهره ای جذاب و زیبا به عمل های زیبایی همچون عمل زیبایی بینی ، تزریق ژل لب و ژل گونه و غیره روی می آورند. با وجود دندانپزشکی زیبایی ، تکنیک های نوینی برای بازسازی و ترمیم دندان ها در راستای زیبایی بخشیدن به دندان ها ، شناخته شده است. داشتن دندان های زیبا ، بدون فاصله ، مرتب و سفید رنگ نقش بسیار مهمی را در چهره افراد ایفا می کند ، بنابراین لب پر شدن یا شکستگی می تواند زیبایی لبخند را تحت شعاع قرار دهد و بر افزایش جذابیت چهره تاثیر بگذارد و اینجاست که تاثیر روش های زیباسازی دندان ها مشخص خواهد شد.

طیف رنگی ونیر کامپوزیت ها

رنگ ونیر دندان یکی از مسائل مهمی است که دندانپزشک و بیمار باید در انتخاب آن ها دقت کند تا در نهایت لبخندی زیبا و جذاب داشته باشد. انتخاب رنگ ونیر ها به عوامل متعددی نظیر رنگ پوست فرد ، رنگ چشم و مو ها و در نهایت به سلیقه بیمار بستگی دارد. بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران ترکیب متنوعی از رنگ های کامپوزیت دندان را در کنار دندان های بیمار قرار می دهد تا بتواند رنگی متناسب از میان آن ها انتخاب کند که با ویژگی های چهره او منطبق باشد و به زیبایی لبخند او بیافزاید.

کاندیدهای مناسب کامپوزیت دندان از نظر بهترین دندانزشک تهران

با وجود اینکه امور دندانپزشکی برای تمامی افراد قابل انجام می باشد و افراد می توانند از نتایج به دست آمده آن بیشترین لذت را ببرند اما برخی از افراد کاندیدهای بهتر و مناسب تری برای کامپوزیت کردن دندان های خود هستند. افرادی که از دندان های زرد رنگ ، پوسیده و شکسته و ترک خورده دارند ، کاندید مناسب ونیر های دندان هستند چرا که هدف اصلی انجام آن ، برطرف نمودن این نوع مشکلات است. در ادامه به شرح وضعیت هر یک از موارد فوق از زبان بهترین دندانپزشک کامپوزیت دندان در تهران خواهیم پرداخت:

  • نامرتب بودن دندان ها

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود فرد به استفاده از کامپوزیت های دندانی نیاز پیدا کند ، نامرتب بودن دندان ها و ناهماهنگی آن ها می باشد. چرا که داشتن دندان هایی با این ویژگی اعتماد به نفس فرد را پایین خواهد آورد با این روش می توان دندان ها را منظم و مرتب کرد.

  • دندان های شکسته و لب پر شده

در ورزشکاران و نوجوانان شکسته شده و لب پر شده دندان ها بر اثر وقوع حوادثی مانند زمین خوردن ، اصابت ضربه و غیره وجود دارد. کامپوزیت دندان در تهران در صورتی که توسط دندانپزشکی مجرب و متبحر انجام شود می تواند این شکستگی و آسیب دیدگی را به خوبی بپوشاند و زیبایی چهره و لبخند را دوباره به این افراد بازگرداند. لب پر شدن دندان ها زمانی اتفاق می افتد که به دلیل وجود پوسیدگی ، با خوردن خوراکی های سفت و سخت ، دندان ها شکسته شده و لب پر می شوند. این اتفاق ممکن است برای هر شخصی رخ دهد و درمان آن ، تنها استفاده از ونیر های کامپوزیتی می باشد.

عکس کامپوزیت دندان قبل و بعد در تهران

 

  • دندان خرگوشی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود یک فرد کاندید مناسبی برای کامپوزیت دندان محسوب شود ، داشتن دندان های خرگوشی می باشد. دندان های خرگوشی به شکلی هستند که در قسمت فک بالا جلوتر از دندان های واقع شده در فک پایین هستند. این نوع از دندان ها می توانند به دلایل وراثتی یا به دلیل مکیدن زیاد از حد انگشت در کودکی به وجود آمده باشند. دندان خرگوشی ها نیز پاسخ مناسبی به درمان با ونیر دندان خواهند داد.

  • دندان های زرد رنگ

طبیعی است که کسانی که در طول شبانه روز مواد غذایی و نوشیدنی های رنگ دار مختلفی مانند قهوه ، چای و غیره مصرف می کنند یا برای مدت زمان طولانی سیگار می کشند و به هیچ عنوان به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهند  ، دندان هایشان رنگ زرد بگیرد و لکه دار شود. این گروه از افراد نیز برای انجام کامپوزیت دندان در تهران به گفته دکتر سهیل امداد گزینه های مناسبی هستند.

  • فاصله دندانی زیاد

همانطور که از عنوان نیز پیداست ، این گروه افرادی هستند که میان دندان هایشان فاصله بسیار زیادی وجود دارد و این فاصله زیاد باعث شده است تا زیبایی لبخند این افراد کاهش پیدا کند. با انجام ونیر های دندانی می توان این فاصله ها را از بین برد و با مرتب سازی دندان ها لبخندی زیبا و جذاب برای متقاضیان به ارمغان آورد.

مراحل کامپوزیت دندان در تهران

ونیر ماده ای است که حالتی خمیری داشته و بر روی دندان ها گذاشته می شود و پس از فرم دهی ، به واسطه تابش نور با طول موج های ثابت و مشخص کاملا بر روی دندان ها چسبانده می شوند. تراش دادن دندان ها در این تکنیک برخلاف لمینت ها بسیار کم و محدود بوده و همین مسئله باعث می شود تا آسیب کمتری به دندان ها وارد شود. طی یک جلسه درمانی کل فرایند مورد نظر به اتمام خواهد رسید.

 

کامپوزیت دندان در تهران - دکتر امداد

 

عمر کامپوزیت دندان های جلو

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افراد متقاضی به وجود می آید این است که اگر از این روش استفاده کنیم نتایج چقدر ماندگار هستند ، به عبارتی دیگر طول عمر کامپوزیت های دندانی چقدر است؟ در این خصوص باید بگویم در بالا بردن طول عمر نتایج این روش زیبایی ، عوامل مختلفی دخیال هستند اما به طور کل میانگین این زمان به گفته دکتر امداد بهترین دندانپزشک زیبایی تهران ، به شرط رعایت نکات مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان ، حدودا 4 تا 6 سال است. پس از گذشت این زمان نیاز است تا پروسه ترمیم صورت گیرد. اگر تمایل دارید نتایج ونیر کامپوزیت شما طولانی تر شود و برای مدت طولانی تری از نتایج حاصل شده لذت ببرید ، می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

  • انتخاب دندانپزشک متبحر
  • ترک دادن عادت نادرست مانند ناخن جویدن
  • اقدام به درمان دندان قروچه
  • ترک رژیم های غذایی نامناسب
  • رعایت بهداشت دهان و دندان

سن مناسب کامپوزیت دندان در تهران

اینکه تمامی افراد در سنین مختلف تمایل به داشتن دندان هایی مرتب و زیبا و سفید هستند را نمی توان به هیچ عنوان کتمان کرد. اما برای انجام برخی از روش های درمانی و زیبایی رسیدن به سن خاصی لازم است تا نتیجه بهتری در انتظار باشد. رشد استخوان ها در خانم ها و آقایان متفاوت می باشد. به گفته دکتر سهیل امداد یکی از بهترین دندانپزشکان زیبایی تهران در بانوان امکان رشد استخوان تا حدود 20 سالگی و در آقایان تا سن 17 سالگی وجود دارد. از همین رو تا زمانی که رشد فرد کامل نشده است ، به هیچ عنوان توصیه نمی گردد که این تکنیک انجام شود چرا که احتمال فاصله افتادن بین دندان ها بعد از انچام این روش زیبایی با رشد فرد ، وجود دارد. البته در کسانی که به دلیل مشکلات مادرزادی با بدشکلی های دندانی متولد شده است ، می توان از کامپوزیت دندان در سنین پایین تر انجام داد اما در طول گذشت زمان نیاز به ترمیم نیز خواهند داشت.

نمونه کامپوزیت دندان

 

مزایا و عوارض کامپوزیت دندان

در حوزه دندانپزشکی زیبایی ، می توان گفت بهترین متریالی که برای انجام ونیر دندان استفاده می شود کامپوزیت ونیر است. لازم است بدانید طی روند درمان ، ونیر ها کمترین میزان آسیب را به دندان ها وارد می کنند و به همین دلیل مورد توجه عموم قرار گرفته است. اما این پروسه در کنار تمامی مزایایی که با خود به دنبال دارد از معایبی نیز برخودار است که بسیار محدود می باشد و اگر فرد بعد از انجام پروسه مورد نظر بهداشت دهان و دندان خود را به طور کامل و به درستی رعایت کند ، عموما از آسیب و صدمه دیدن به آن ها جلوگیری می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top